Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vai bērzi tiks nocirsti?

Redakcija

Autors • 02.05.2009.

Vai bērzi tiks nocirsti?
Burtu lielums

Pagaidām tas ir atklāts jautājums. Daudz būs atkarīgs no tā, kādus viedokļus sabiedriskās apspriešanas laikā, kas ir izsludināta no 30. aprīļa līdz 22. maijam, izteiks Madonas pilsētas iedzīvotāji un kādu lēmumu attiecībā uz bērziem Mazajā Saules ielā pieņems Madonas pilsētas koku ciršanas komisija.

Kā informē Madonas pilsētas koku ciršanas komisijas priekšsēdētāja Gita Lutce, Madonas pilsētas dome ir saņēmusi iesniegumu ar lūgumu atļaut bērzu retināšanu iepretim Mazajai Saules ielai 9, kur, kā minēts iesniegumā, ap 1969. gadu iesējušies mazi bērziņi, kas pa šiem gadiem ir izauguši tik lieli un biezi, ka aizēno minēto zemesgabalu, nomāc tajā augošās ābeles, citus kultūraugus, kas nīkuļo un iet bojā bērzu dēļ. Arī zālienu tie piesārņo ar lapām, sausiem zariem, kuri lūstot piegružo pagalmu, bojā tā betonējumu, bērzu sēklas sasējas dārzā.

Pārliekušies pāri iebraucamajam ceļam, bērzi traucē malkas un remontmateriālu pievešanu mājai, kā arī lielā augstuma un biezuma dēļ, it īpaši vējos, tie apdraud mājas drošību. Līdzīgas problēmas ar šiem bērziem ir arī blakusmāju iedzīvotājiem, kas ar līdzīgu lūgumu jau bija vērsušies 2006. gada sākumā, taču nekāds reāls situācijas risinājums neesot sekojis.

Tādi ir iedzīvotāju argumenti, bet ko šai sakarā domā domes speciālisti, kāds ir koku ciršanas komisijas viedoklis, komentēt lūdzu koku ciršanas komisijas priekšsēdētāju Gitu Lutci: – Gan Madonas pilsētas arhitekts A. Apinis, gan es vēlētos šos bērzus saglabāt. Koku retināšana vispār nav īpaši ieteicama, jo koku saknes ir saaugušas kopā. Tiklīdz kādu koku izzāģē, tā visa rinda kļūst nestabila. Mēs tā rēķinām, ka koku vecums šajā ielā varētu būt ap 55 gadiem, kas bērziem, starp citu, nav kritiskais vecums. Bet – no otras puses – ja tagad mēs pasakām „nē" un tomēr kaut kas notiek, kas tad atbildēs un segs zaudējumus? Kaut gan, manā skatījumā, bērzi patlaban tik ļoti pašas ēkas neapdraud, jo arī valdošie ir citas puses vēji. Taču, protams, simtprocentīgi par to, ka nekas nevar notikt, galvot nevar. Katrā ziņā iesniegumu esam saņēmuši, tas tiks izskatīts un situācija izvērtēta. Ja sabiedrība piekritīs un necels iebildumus, iespējams, tiks pieņemts lēmums atļaut izcirst bērzus Mazajā Saules ielā.

Iedzīvotāji savas domas var izteikt un iepazīties ar informatīvajiem materiāliem, tai skaitā arī ar fotoattēliem, Madonas pilsētas domē, kur varēs atstāt savas atsauksmes līdz 22. maijam (ieskaitot).

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

GITAS LUTCES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px