28. aprīlī Madonas kultūras namā notika rajona skolu tautisko deju kolektīvu skate.
Vienu deju skates dalībnieki izpildīja no X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāra, otra deja tika gatavota īpaši, jo 23. maijā Madonā notiks festivāla „Latvju bērni danci veda" lielkoncerts „Pie gailīša ciemos braucu".
Skatē piedalījās 41 deju kolektīvs, pārstāvot visas vecuma grupas. Žūrijas komisija – Ilze Mažāne, VJIC pārvaldes vecākā referente tautiskajās dejās; Zigrīda Teivāne, VJIC speciāliste dejas mākslas jautājumos; Edīte Ķikuste, Gulbenes rajona tautisko deju kolektīvu virsvadītāja, Andris Ezeriņš, Madonas rajona tautisko deju kolektīvu virsvadītājs – skates dalībniekus slavēja par tautastērpiem – dejotāji tos prot valkāt, skaisti nest. Vairāk esot jāpiestrādā pie deju soļa precizitātes, muzikalitātes, ritma izjūtas. Par snieguma kvalitāti liecināja skates rezultāti: visiem kolektīviem tika piešķirta 1. un 2. pakāpe. 1. pakāpi 1.-2. klašu grupā ieguva: Barkavas pamatskolas deju kolektīvs (vadītāja Jolanta Anusāne), Cesvaines vidusskolas 1. klases deju kolektīvs (vadītājs Jānis Šķēle), Varakļānu vidusskolas deju kolektīvs (vadītāja Marija Madžule). 3.-4. klašu grupā 1. pakāpe tika piešķirta Lubānas vidusskolas kolektīvam (vadītāja Lienīte Ozolniece), Madonas pilsētas 1. vidusskolas kolektīvam (vadītāja Aiga Āboliņa) un Varakļānu vidusskolas kolektīvam (vadītāja Marija Madžule). C grupas 1.-4. klašu grupā augstākā pakāpe tika piešķirta Degumnieku pamatskolas kolektīvam (vadītāja Daiga Rubene), Kalsnavas pamatskolas kolektīvam (vadītāja Nora Kampe), Lazdonas pamatskolas kolektīvam (vadītāja Daiga Maderniece), Murmastienes pamatskolas kolektīvam (vadītāja Vija Pelse), Sarkaņu pamatskolas kolektīvam (vadītāja Skaidra Dzene), Praulienas pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa" kolektīvam (vadītāja Daiga Maderniece), Praulienas tautas nama kolektīvam (vadītāja Daiga Maderniece), Madonas kultūras nama kolektīvam (vadītāja Zeltīte Veipa), Ļaudonas vidusskolas kolektīvam (vadītāja Antra Punovska). 5.-6. klašu grupā 1. pakāpe tika piešķirta Barkavas pamatskolas kolektīvam (vadītāja Jolanta Anusāne), Lubānas vidusskolas kolektīvam (vadītāja Lienīte Ozolniece), Varakļānu vidusskolas kolektīvam (vadītāja Marija Madžule). 7.-9. klašu grupā 1. pakāpe tika piešķirta Lubānas vidusskolas kolektīvam (vadītāja Laila Ozoliņa), Lubānas vidusskolas kolektīvam (vadītāja Lienīte Ozolniece), Varakļānu vidusskolas kolektīvam (vadītāja Marija Madžule). 10.-12. klašu grupā 1. pakāpi žūrija piešķīra Cesvaines vidusskolas kolektīvam (vadītājs Jānis Šķēle), Lubānas vidusskolas kolektīvam (vadītāja Lienīte Ozolniece), Lubānas vidusskolas deju kolektīvam „Žuburi" (vadītāja Lienīte Ozolniece), Madonas Valsts ģimnāzijas 10.-12. klašu kolektīvam (vadītājs Andris Ezeriņš), Madonas Valsts ģimnāzijas 8.-12. klašu kolektīvam (vadītājs Andris Ezeriņš) un Varakļānu vidusskolas kolektīvam (vadītāja Marija Madžule).
Šajā dienā atsevišķu deju kolektīvu skati Ērgļu vidusskolas deju kolektīviem noorganizēja ērglēnieši (motivācija – nav līdzekļu
transporta izdevumiem, lai nokļūtu Madonā). Žūrijā tika pieaicināts Cēsu tautisko deju kolektīvu virsvadītājs Māris Brasliņš. Skatē piedalījās 4 kolektīvi – Ērgļu vidusskolas 1.-2. klašu dejotāji, 3.-4. klašu kolektīvs, 7.-9. klašu kolektīvs un vidusskolas klašu kolektīvs (vadītāja Antra Grinberga). Visiem skates dalībniekiem tika piešķirta 1. pakāpe.
Autore: INESE ELSIŅA