Kaut arī centrālais florbola notikums – čempionāta uzvarētāju noskaidrošana – ir noslēdzies un regulārā sezona beigusies, tas nebūt nenozīmē, ka florbola dzīve Latvijā un Madonas rajonā ir apsīkusi.
Kaut gan ar florbolu mūsu rajonā vairāk tiek saistīta Madona un Kalsnava, pagājušajā svētdienā florbola turnīrs tika sarīkots Barkavā. Atsaucība turnīrā „Barkava 2009", pēc Barkavas sporta darba organizatores Skaidrītes Strodes teiktā, bijusi necerēti liela. Kopumā savā starpā sacentās desmit komandu – četras no Madonas, trīs no Kalsnavas, divas no Barkavas un viena no Kusas.
Spēles notika divās apakšgrupās, katrā grupā pa piecām komandām, spēlējot 2 x 5 min. No katras apakšgrupas pirmās divas vietas cīnījās savā starpā – pirmā ar pirmo un otrā ar otro. Kopumā visas dienas garumā (turnīrs noslēdzās vien pulksten 21) tika izspēlētas 22 spēles.
Madonas un Kalsnavas komandas uz turnīru bija ieradušās savā labākajā sastāvā, tāpēc likumsakarīgi, ka cīņa par pirmajām vietām izšķīrās tieši šo komandu savstarpējās spēlēs. Cīnoties ar savu apakšgrupu komandām, labākos rezultātus uzrādīja Madonas komandas „Smukie" un „Resnie putni", kas galvenokārt bija komplektētas no 1. līgas spēlētājiem. Pretinieki, lai arī izrādīja sīvu pretestību, punktus tām atņemt nespēja. Abas komandas turnīra finālā savstarpējā cīņā noskaidroja 1. vietas ieguvēju. Ar 4 : 1 pārāki bija „Smukie". Ne mazāk aizraujoša cīņa, tikai šoreiz starp Kalsnavas komandām, norisinājās arī par 3. vietu. Par spīti tam, ka Kalsnavas 2. komandas vārtsargs demonstrēja Artūra Irbes ziedu laiku cienīgu spēli, lai izcīnītu vietu uz goda pjedestāla, ar to bija par maz. Šis gods tika Kalsnavas 1. komandai.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 20.05.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
LINDAS ŪDRES foto