Saņemot "Stariņu", vienmēr lasu no beigu gala, jo interesē līdzjūtības, sludinājumi, kur lasu, kas ko pērk, ko pārdod.
Kūtī nododams teliņš, izlasu, ka SIA "ASTA 2008" iepērk piena teliņus par vislabākajām cenām. Piezvanīju, cena apmierināja, vienojāmies par nodošanu. Pašreiz esot Preiļu pusē, bet nākamajā dienā būšot Madonā, arī Mētrienā jau esot pieteikti. Pagāja trīs dienas, pēc teļa neatbrauca. Sazinājos ar citiem klientiem tepat Mētrienā, arī tiem nav paņemti. Pēc trim dienām zvanu atkal. Atbilde: būsim vēlu vakarā, ceļi slikti, naudas aptrūcies, teļi visiem apaļi nobaroti (pienu nepieņem; lai tik dzer). Nu divas brīvdienas, zvanu atkal nedēļas sākumā. Atbilde: esam Ļaudonā, tūlīt būsim. Tā es gaidīju trīs nedēļas, veterinārārsta zīme izņemta, bullītim radziņi aug. Tas vairs neskaitās piena teļš. Gribu brīdināt citus saimniekus, lai šai firmai neuzticas, bet ja tomēr grib, tad lai zvana, kad teliņš tikko piedzimis – kamēr atbrauks, būs īsti pieņemšanas vecumā. Neatzvana, ja tiešām nevar paņemt, cilvēku izmuļķo pamatīgi. Nu jau atdevu savu smukulīti citai firmai.
Autore: A. KĀRKLIŅA
Mētrienā