24. aprīlī Madonā ieradās plaša delegācija no Madonas pilsētas pašvaldības sadarbības vietas – Tranosas Zviedrijā.
Kā laikrakstam vēstīja Madonas pilsētas domes speciāliste Solvita Seržāne, zviedru delegācija Madonā apskatīja pilsētas kultūras namu, strūklaku Mīlestības graviņā, pabija muzejā, kur priecājās par tautietes Ann-Kristīnes Jensmāres gleznām, apskatīja arī citas Madonas rajona novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas. Viesi no Zviedrijas pusdienoja un nedaudz apskatīja pilsētas izglītības iestādi „Saulīte"; bērnudārzs „Saulīte" saņēma arī nelielu palīdzību – iestādes virtuvei tika atvesti trauki no Zviedrijas skolas virtuves.
Draudzības stiprināšana
– Esam tūristu braucienā pa Baltiju, – klātienē pastāstīja Pjērs Ulfsbo (Per Ulfsbo), Tranosas pašvaldības kultūras šefs. – Daudzi no mums ar Madonu sadarbojušies jau agrāk, jo Madona ir Tranosas sadraudzības pilsēta. Gandrīz visi esam no turienes, vairāki šī brauciena dalībnieki ir piedalījušies tikšanās laikā ar Madonas pašvaldību Tranosā un šodien Madonā satiek jau iepazītus paziņas.
Madona iedvesmo
Uz jautājumu par iespaidiem Latvijā Pjērs Ulfsbo teica: – Mēs apbrīnojam attīstību, kas Madonā notikusi pēdējos gados. Ļoti spilgti redzējumi radās par pilsētas kultūras namu, ne mazāk pievilcīgi izskatās jaunais sporta centrs – halle. Arī mēs sākam domāt par līdzīgu telpu celtniecību Tranosā, tā ka šodien ir interesanti pavērot šo ēku, gūt pieredzi un iedvesmoties.
Halles pārvaldnieks Jānis Pomers sarunā ar zviedriem uzsvēra, ka halles būvniecība pašlaik iegājusi finiša taisnē, 29. maijā paredzēta tās atklāšana. – Šobrīd vēl notiek būvniecības darbi: ārpusē tiek likts bruģis, iekštelpas ir kārtībā, izņemot tribīnes, solus un nelielu zāli, – stāstīja Jānis Pomers.
– Tas ir lielākais pilsētas sapnis, ko visi esam gaidījuši – centru, kur varēsim sportot un pavadīt brīvo laiku. Halle nosacīti dalās 3 daļās: administrācijas gals, sporta daļa un apkalpojošā daļa.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 30.04.2009.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto