Madonas kultūras namā 1. maijā pulksten 16 uz koncertu aicina jauniešu koris „Balsis".
„Šajā koncertā būs dzirdama latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša dzeja, ko muzikāli ietērpis Arturs Maskats. Komponista mūzikā intīmās niansēs atklāts katrs dzejas vārds, sniedzot bagātīgu emociju gammu. Arturs Maskats ir piekritis piedalīties koncertā, kopā ar Daci Kļavu spēlējot klavieres.
Koncertā dzirdēsim arī talantīgo akordeonisti Evitu Dūru. Kā solisti uzstāsies Ints Teterovskis, viens no vokālās grupas „Cosmos" līderiem – Jānis Šipkēvics, kā arī vairāki kora „Balsis" dziedātāji. Diriģēs Valdis Tomsons, kam, starp citu, šis koncerts būs maģistrantūras diplomeksāmens Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļā.
Jauniešu koris „Balsis" jau vairāk nekā divdesmit gadu ir viens no vadošajiem koriem Latvijā. Kora dibinātāji ir Kaspars Putniņš (pašreiz Latvijas Radio kora diriģents) un pazīstamais baroka mūzikas interprets Māris Kupčs. Šobrīd ar kori strādā tā ilggadējais vadītājs Ints Teterovskis un nu jau trešo gadu arī bijušais madonietis – Valdis Tomsons. Koris „Balsis" ir daudzu starptautisku konkursu laureāts, tas ir koncertējis ASV, Austrālijā, kā arī Vācijā, Itālijā, Spānijā, Francijā, Austrijā, Šveicē u. c. Eiropas valstīs. Kora repertuārā ir visdažādākā mūzika – no renesanses līdz mūsdienu opusiem, no lieliem vokāli simfoniskajiem darbiem līdz smalkām a cappella miniatūrām.
Šis koncerts sniegs lielisku iespēju kaut uz īsu brīdi aizbēgt no ikdienas rūpēm, no visaptverošās krīzes negācijām, nedaudz padomāt par cilvēciskajām attiecībām, par skaisto un labo un, visbeidzot, baudīt skaistu mūziku."
Tā savu koncertu Madonas kultūras namā 1. maijā reklamē paši koristi, un es viņiem pievienojos.
Autors: ARTIS KUMSĀRS
Foto no kora arhīva