Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Atspulgi no “Ģitāristu sesijas 2009”

Redakcija

Autors • 20.04.2009.

Atspulgi no “Ģitāristu sesijas 2009”
Burtu lielums

Aprīļa sākumā jau 12. pavasari Madonas pusē pulsēja „Ģitāristu sesija". Deviņas reizes tā notikusi Madonā, kinoteātrī „Vidzeme", 2002. gadā – Cesvaines pilī, šogad (otro gadu) – rekonstruētajā Madonas kultūras namā.

No 5. līdz 10. aprīlim jaunie ģitāristi, bundzinieki un vokālisti, sesijas motora – Imanta Pulksteņa, vairāk un mazāk harismātisku mācībspēku rosināti, darbojās individuālās un kolektīvās nodarbībās. Atskatoties uz pasākumu 12 gadu intervālā, jāsecina, ka daudzi no 723 sesijas dalībniekiem arī paši izauguši un meistarībā pārtapuši par sesijas mācībspēkiem.

– 12 gadu – tas nav maz un nav arī pārāk daudz, – sesijas noslēgumā vērtēja Imants Pulkstenis. – Mums visiem vajadzētu iemācīties mērīt laiku lieliem nogriežņiem un savas dzīves laikā nest ieguldījumu paaudžu diapazonā.

Šogad sesijā piedalījās 104 dalībnieki un 33 meistari. Ar akustiskās ģitāras cienītājiem strādāja Andris Jeziks, ar rokmūzikas cienītājiem – Aigars Māls, Pauls Kravalis (Kurmis) un Matīss Čudars. Sitaminstrumentu cienītāji darbojās kopā ar Andri Buiķi, basģitāristi – ar Aleksandru Sircovu (Muraveju). Šogad sesijā bija mēģinājums izpausties arī vokālajā jomā, par pedagogiem uz Madonu tika uzaicināti Sigita Taivāne, Jolanta Gulbe, Ruslans Kozlovskis. Interesenti varēja ko vairāk uzzināt arī par tekstu nozīmi dziesmu radīšanā.

– Runājot par efektivitāti – kur gan citur, ja ne šeit, var iegūt visnoderīgāko informāciju un saņemt vislielāko grūdienu savai augšupejai, – uzsvēra Imants Pulkstenis. – Tikai salīdzinot sevi ar citiem, tu saproti kur atrodies pats. Salīdzināšana ir arī bīstama, tā var nogalināt cerību, tāpēc iesācēju nevarību pie sirds nevajadzētu ņemt. Strādājiet un būs labi! Sesija galu galā ir par dzīvi, par apvāršņiem, par spārniem, tā ir kā laba eļļa mūsu dzinējos.

To, ka ir svarīgi gatavoties un noslēguma koncertā uzkāpt uz lielās skatuves, lai nospēlētu kaut pāris dziesmas akordu, apliecināja arī sesijas dalībnieki. Grupas „Monkey rocks" pārstāve Edīte novērtēja lieliskos darba apstākļus un sesijas organizatoru cilvēcisko aspektu. „Madonā ir vienreizējas telpas un ļoti jauki cilvēki, uz šejieni atkal gribēsies braukt."

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 21.04.2009.

Autore: INESE ELSIŅA

Foto no pasākuma arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px