Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Slēpotāju starti un perspektīva

Redakcija

Autors • 20.04.2009.

Burtu lielums

Ziema šogad bija izdevusies, arī dažāda ranga sacensību bija daudz, tādēļ gribas atskatīties, kā tad mūsu rajona slēpotājiem šoziem ir gājis.

Sezonā notika četri Latvijas čempionāta posmi, kuros piedalījās apmēram 40 mūsu rajona distanču slēpotāju. Latvijas čempionātos dažādās distancēs kopumā tika izcīnītas 29 zelta medaļas, 18 sudraba medaļas un 18 bronzas medaļas. Protams, jāatzīmē Rinalda Kostjukova bronzas medaļa Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Polijā, kas pašlaik ir augstākais sasniegums visā Latvijas slēpošanas vēsturē, kā arī mūsu sportistu Ronalda Vovera 24. vieta un Naura Biķernieka 29. vieta šajās pašās sacensībās, kas ir ļoti cienījams panākums.

Pasaules čempionātā šogad startēja un kvalifikācijas kārtu pārvarēja mūsu sportisti Arvis Liepiņš un slēpošanas iemaņas Madonā guvušais Aigars Kalnups.

Nevar nepieminēt arī Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes sasniegumu skolu grupā februāra sākumā Ērgļos, kur sešos ziemas sporta veidos piedalījās vairāk nekā 700 skolēnu no 82 skolām. Madonas pilsētas 1. vidusskola, pateicoties distanču slēpotāju izcīnītajām medaļām, trešo gadu pēc kārtas kopvērtējumā ieņēma 1. vietu. Trešo vietu (arī pateicoties slēpotājiem) pamanījās iegūt Madonas Valsts ģimnāzija.

Visu šo panākumu daļā liela vieta ir arī Madonas pilsētas domes, Madonas rajona padomes, kā arī Madonas sporta skolas atbalstam.

Gribētos, lai iepriekšējo gadu ieguldītie līdzekļi nebūtu veltīgi un mūsu pilsētas un rajona vadība rastu iespēju šogad turpināt "Smeceres sila" bāzes labiekārtošanas projektu (arī paplašināt rollertrasi), kā arī saglabātu finansējumu sporta nometnēm un sacensībām distanču slēpotājiem. Pretējā gadījumā mums būs ļoti grūti vai pat vispār neiespējami atkārtot šīs ziemas panākumus un līdz tam būs jāgaida daudzi gadi.
Sportisti, kas ir sasnieguši zināmu meistarības pakāpi, nevar izlaist sezonu un gaidīt, kad valstī pāries krīze. Mūsu slēpotājiem un biatlonistiem ir ļoti nepieciešama sava vasaras trase, kur varētu pilnvērtīgi trenēties, jo slēpotāji melno darbu dara vasarā, bet ziemā parāda, kādu darbu vasarā ir ieguldījuši. Ja nav treniņiem atbilstošu apstākļu, jādodas un jātērē līdzekļi tur, kur šāda vasaras bāze ir pieejama. Centīsimies saglabāt to, ar ko mēs un mūsu pilsēta var lepoties.


Autors: DAINIS VUŠKĀNS,
Madonas BJSS slēpošanas treneris

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px