Vakar sākās deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana šā gada 6. jūnija republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanām. Deputātu kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām pieņem novadu vēlēšanu komisijas, tai skaitā mūsu rajonā – Ērgļu, Cesvaines, Lubānas, Madonas un Varakļānu novada vēlēšanu komisijas. Deputātu kandidātu sarakstus varēs iesniegt līdz 27. aprīlim ieskaitot.
Madonas novada vēlēšanu komisija vakar darbu sāka pulksten 12, bet pirmie sarakstu iesniedzēji – politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs" pārstāvji – ieradās jau pulksten 8.
Atšķirībā no Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanām pašvaldību vēlēšanās deputātu kandidātu saraksti netiek numurēti, tomēr sava nozīme arī pašvaldību vēlēšanās ir tam, kad saraksti tiek iesniegti, jo vēlēšanu iecirkņos vēlēšanu zīmes tiek sakārtotas sarakstu pieņemšanas secībā, kā augšējo liekot vēlēšanu zīmi ar to kandidātu sarakstu, kas pirmais reģistrēts vēlēšanām.
– Jā, mēs patiešām te esam jau no astoņiem rītā, jo vēlamies sarakstu iesniegt pirmie. Es domāju, ka tas ir no svara, jau tīri psiholoģiski. Mūsu sarakstā ir iekļauti 13 deputātu kandidāti, kā pirmie trīs – Jānis Garbovskis, Anatolijs Abramovs un Silvija Smeltere. Sastādot sarakstu, mūsu mērķis bija izvirzīt cilvēkus, kas ir darboties spējīgi, nevis par katru cenu pašvaldību vēlēšanām iesniegt pilnu sarakstu. Turklāt mēs ticam, ka skaitlis „13" mums nesīs veiksmi, – „Staram" uzsvēra politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs" pilnvarotā persona Silvija Garbovska.
Savukārt nākamie deputātu kandidātu saraksta iesniedzēji Madonas novada domes vēlēšanām – Tautas partijas pilnvarotās personas – ieradās minūtes piecpadsmit pirms vēlēšanu komisijas noteiktā darba laika sākuma.
Uz jautājumu, kāpēc ir tikai otrie, viena no Tautas partijas pilnvarotajām personām – Guntars Agate Paeglis – to komentēja šādi: – Būt pirmajiem saraksta iesniedzējiem nebija mūsu mērķis. Mūsu mērķis ir uzvarēt Madonas novada domes vēlēšanās. Un, tā kā deputātu kandidātu saraksts tika sastādīts laikus un sagatavoti arī visi pārējie nepieciešamie dokumenti, mēs nolēmām to iesniegt pirmajā dienā, jo labs tas darbs, kas padarīts. Tautas partija Madonas novada domes vēlēšanās piedalīsies ar pilnu sarakstu – pavisam iekļauti 20 deputātu kandidāti, tas par trim kandidātiem pārsniedz Madonas novada domē ievēlējamo deputātu skaitu, bet šādu iespēju paredz likumdošana, un mēs to izmantojam. Kā pirmie deputātu kandidātu sarakstā ir iekļauti Andrejs Ceļapīters, Daina Ābola un Māris Belorags.
Šodien notiks Madonas novada vēlēšanu komisijas sēde, kurā tiks pieņemts lēmums par iesniegto deputātu kandidātu sarakstu Madonas novada domes vēlēšanām reģistrēšanu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 18.04.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto