CESVAINES pilsētā notiek aktīva gatavošanās pilsētas jubilejai 18. jūlijā, līdz ar to cesvainieši, kam tuva ir fotografēšana, tiek aicināti atjaunot tradīciju – fotoizstādi.
– Šī izstāde tiek rīkota "Cesvainei 800" ietvaros. Pirms vairākiem gadiem Eiroparlamenta deputāts Aldis Kušķis ieteica ieviest jaunus vaibstus mūsu pilsētā. Ierosinājums nāca pēc ugunsgrēka, kas izpostīja pili. Šīs kampaņas sauklis bija "Cesvaine – fotogēniska pilsēta". No Rīgas ieradās profesionāli mākslinieki, kas uztaisīja bildes skatījumā, kādā redz Cesvaini. Tad radās ideja, ka jāorganizē fotoizstāde un jāaicina mūsu pašu iedzīvotāji. Atsaucība bija liela. Šogad, mūsu pilsētas jubilejas gadā, esam nolēmuši atjaunot šo tradīciju. Vēstures avotos Cesvaines vārds pirmo reizi parādījās pirms 800 gadiem, līdz ar to šī gada laikā tika vākta dažāda informācija par pilsētu, tostarp arī fotogrāfijas. Izstādē "Viss, ko mēs darām, – par godu 800 gadiem" aicināti piedalīties visi interesenti, kam fotografēšana ir sirdij tuva nodarbe. Tāpat kā iepriekšējā reizē, ir jāizgatavo kartona planšete ar izvēlētajām bildēm par Cesvaines tēmu. Noformējums – autora ziņā.
Ir izskanējis piedāvājums no cesvainiešiem noorganizēt vēl vienu izstādi – cesvainiešu portreti. To varēs apskatīt vidusskolā, – pastāstīja Cesvaines mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Stiene.
Autore: AGRITA NUSBAUMA