Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Problēmas ar ceļa remontu

Redakcija

Autors • 17.04.2009.

Problēmas ar ceļa remontu
Burtu lielums

Laikraksta "Stars" redakcija saņēma vēstuli no Jāņa Karāļa, kas dzīvo Ošupes pagastā un ir nesaprašanā, kā tiek remontēti ceļi.

"Stūrmežā ceļu sāka remontēt 2008. gada oktobrī. Ceļa sākumā no krustojuma ar ceļu Stalīdzāni-Gaigalieši apmēram 200 metru attālumā netika uzbērta neviena šķembu krava. Šeit šim ceļam ir lielākā slodze. Ar greideru savilka apaugušās ceļa nomales uz braucamās daļas. Stumjot mālaino zemi, uz ceļa izveidoja pat dubultgrāvi.

Krustojumā ar manas mājas iebraucamo ceļu ar greideru izraka grāvi, kurā tagad stāv lietus ūdens un bojā braucamo daļu.

Ceļš kopš 1997. gada, kad notika neliels remonts, netika pienācīgi kopts, pat grāvmalas netika appļautas. 1997. gadā remonta laikā es par saviem līdzekļiem izraku grāvi gar saimniecības teritoriju un ieliku iebraucamajā ceļā caurteku, lai notekūdeņi no ceļa, kas ir augstāks, nekrātos uz manas zemes.

Tagad šo grāvi daļēji aizbēra, līdz ar to mana lauksaimniecībā izmantojamā zeme ies bojā.

Kad zvanīju Ošupes pagasta padomes izpilddirektoram un jautāju, kas notiek un kāpēc ir izveidojusies šāda situācija, Aigars Šķēls negribēja ar mani runāt. Atbildēja, lai nemaisoties. (Esmu ceļu pārvaldē nostrādājis deviņus gadus kā traktorists, greiderists.) Ja nepatīk, lai ziņojot kaut vai "Bez tabu".

Tālāk ceļu uz z/s "Stūrmežs" kārtīgi nobēra ar šķembām, izraka grāvjus un salika vairākas caurtekas, pat pagalms izbērts ar šķembām.

Kad biju 20. oktobrī aizbraucis uz pagastu nomaksāt nekustamā īpašuma nodokli, izpilddirektors Aigars Šķēls man pārmeta: "Tu vienīgais neesi noņēmis žogu."

Tūlīt iegāja kabinetā, aizcirzdams durvis, lai nebūtu ar mani jārunā, jo es gāju viņam pakaļ, lai par to aprunātos. Ja jau būtu ceļu rekonstruējuši un remontējuši, projektam bija jābūt apspriežamam pagastā.

Par šo "ceļa remontu" man nebija nekādas informācijas, un ar mani neviens par žoga noņemšanu nerunāja. Ja būtu notikusi saruna, viss atrisinātos.

Apmēram 200 m garumā ceļa posms Gaigalieši-Stalīdzāni novembrī un decembrī nebija izbraucams, stāvēja ūdens, dziļas rises un pa māliem uz ceļa braucamās daļas skrāpēja vieglajai automašīnai virsbūvi. Tāds arī šis ceļš sasala, nevarēja pat piena mašīna pāri risēm iebraukt pagalmā pēc piena.

Marta beigās biju aizbraucis pie Ošupes pagasta padomes priekšsēdētājas un jautāju, vai ceļa remonts pabeigts. Tad viņa vēl nevarēja sniegt atbildi.

Sazvanīju Ošupes pagasta padomes priekšsēdētāju 8. aprīlī, un viņa atbildēja, ka ceļa remonts pabeigts. Bet situācija nav mainījusies."

Jautājot Aigaram Šķēlam, Ošupes pagasta padomes izpilddirektoram, par radušos situāciju, tika saņemta atbilde: – Rakstisks paziņojums par to, ka šis ceļš tiks remontēts, netika izsūtīts nevienam iedzīvotājam. Šajā ceļa posmā ir vairāk nekā desmit viensētu, bet, lai cik dīvaini tas arī būtu, nesaprašanās radās tikai ar zemnieku, viensētas īpašnieku Jāni Karāli. Cilvēki par remontdarbiem tika informēti mutiski. Diemžēl ne visi to saprot, uzskata, ka ar viņiem netiek runāts, līdz ar to izdara savus secinājumus, un rodas nesaprašanās. Uzskatu, ka Jāņa Karāļa tiesības šajā gadījumā netika aizskartas. Manuprāt, šīs sūdzības ir saistītas ar to, ka viņam jau iepriekš bijušas domstarpības ar kaimiņu. Ne vienmēr šīs sūdzības bijušas objektīvas, tāpēc pašvaldība konkrētajās situācijās viņa kaimiņu nevar sodīt, līdz ar to Jāņa Karāļa acīs pašvaldība ir kļuvusi slikta. Tāpēc tiek meklēti dažādi iemesli, lai rastos nesaskaņas. Jau pagājušajā gadā, kad remonts tika uzsākts, Jānis Karālis zvanīja un sūdzējās, ka pie viņa nevar iebraukt piena mašīna pēc piena, ka uz ceļa izveidoti dubultgrāvji un lielās rises skrāpējot mašīnas virsbūvi. Tiklīdz tika saņemta šāda informācija, pieaicināju pašvaldības administratīvās komisijas pārstāvi Imantu Koku, izbraucām šo ceļa posmu un secinājām, ka nekas tāds tur nenotiek. Manuprāt, viņa sūdzības ir pārspīlētas.

Savs viedoklis ir arī administratīvās komisijas priekšsēdētājam Imantam Kokam:
– Pagājušajā gadā, kad tika uzsākts remonts, lai sakārtotu ceļu, pa kuru iedzīvotāji varētu nokļūt mājās, pret Jāņa Karāļa zemes gabaliņu tika izrakti padziļinājumi starp lauku un ceļu, lai ūdens nekrātos uz braucamās daļas. Uzskatu, ka šādā veidā netiek nodarīti nekādi postījumi viņa tīrumiem. Jau iepriekš ir saņemtas dažādas sūdzības. Gadā tiek izskatītas aptuveni trīs. Ir radies priekšstats, ka Jānis Karālis nespēj dzīvot, ja nav par kādu sūdzējies. Lielākoties tās ir nepamatotas. Šis ceļa posms tika remontēts pirms trim gadiem, bet ceļš, kas no J. Karāļa mājām ved uz Stūrmežu, bija ļoti sliktā stāvoklī. Arī tur ir zemnieku saimniecības un piena mašīnām iebraukt bija problemātiski, tieši tāpēc lielāks remonts tika veikts šajā posmā. Tā kā tas ir pagasta ceļš, uzskatu, ka iedzīvotāji nav jāinformē par to, ka uz tā tiks veikti remontdarbi. Pagasta ceļam ir 5 m plata aizsargjosla, kurā tā īpašnieks remonta laikā drīkst rīkoties. Manuprāt, Jāņa Karāļa sūdzība arī šajā gadījumā ir nepamatota.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

JĀŅA KARĀĻA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px