Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Radoša darbošanās – sirdslieta

Redakcija

Autors • 17.04.2009.

Radoša darbošanās – sirdslieta
Burtu lielums

Kad atnācis pavasaris, cilvēkiem gribas vairāk sarosīties un darboties radoši. Dienas aizņemtajā ritmā tomēr jāatrod laiks sev, lai nodotos nodarbēm, kas ir sirdij tuvas. Līgas Ostrovskas ikdiena aizrit, rūpējoties par ģimeni un strādājot, bet ikvienu brīvu brīdi viņa cenšas atvēlēt saviem vaļaspriekiem.

– Man ļoti patīk darīt tādas lietas, kur varu darboties radoši. Kad biju maza, patika dziedāt, zīmēt. Dziedāju koros un ansamblī, rakstīju dzejoļus un stāstus. Bērnības lielākais sapnis bija uzrakstīt savu grāmatu. Arī pamatskolā dziedāju korī. Tā kā vienmēr esmu bijusi aktīva un ir paticis izmēģināt jaunas lietas, iesaistījos interešu pulciņos – floristikā, teātra pulciņā un hiphopa dejās. Dejojot tika iegūtas daudzas godalgotas vietas mūsu rajonā. Kad aizgāju mācīties uz arodskolu par tūrisma speciālisti, visām manām sirdslietām diemžēl vairs nepietika laika un daudzi vaļasprieki tika atstāti novārtā. Arī tagad tik bieži nesanāk darīt to, ko vēlos, jo ģimene un darbs aizņem daudz laika, – atzīst Līga Ostrovska.

Taču vislabprātāk Līga nodarbojas ar floristiku, par ko lielu interesi iemantoja jau pamatskolas laikā.

Stāsta Līga: – Man ļoti patīk darboties, īpaši ar smalkām lietām un dabas materiāliem. Apmeklējot šo pulciņu, ieguvu daudz jaunu zināšanu. Manuprāt, floristika ir saistīta ar zīmēšanu, jo arī kompozīcijās ir jāzina krāsu salikums, pamatprincipi, kā jāveido kompozīcija. Bet pats svarīgākais ir izdoma un oriģinalitāte. Joprojām visas dāvanas iesaiņoju pati, jo uzskatu, ka tas nāk no sirds. Šādā veidā es varu izpausties un dāvanu iesaiņot atbilstoši cilvēka personībai. Tā ir sirsnīgāk un mīļāk, nekā bezpersoniski ielikt dāvanu maisiņā. Un to taču var jebkurš, bet gribas, lai saņēmējam ir prieks un viņš atcerētos, kas viņam to ir sarūpējis.

Floristikas zināšanas izmantoju arī mājas dekorēšanā. Pirms katriem svētkiem izdomāju kādu interesantu noformējumu. Par to visvairāk priecājas dēliņš. Lai gan veikalos ir atrodami dažādi dekori, es labāk tos gatavoju pati. Tā varu realizēt savas idejas un kaut uz brītiņu aizbēgt no ikdienas rūpēm un problēmām.

Floristika man ir ļoti tuva nodarbošanās, tāpēc gribētu to attīstīt tālāk un saistīt to ar savu darbu. Uzskatu, ka, ja ir nepieciešamie materiāli, darbojas iztēle un ir idejas, var uztaisīt visu, ko kāro sirds.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px