Katru gadu Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija organizē valsts čempionātu Boccia spēlē. Atgādināšu, ka tā ir specifiska sporta spēle, kas ir interesanta ikvienam, bet starptautiskā līmenī to spēlē cilvēki ar ļoti ierobežotām kustību iespējām, kuriem praktiski neviens cits sporta veids nav pieejams. Boccia ir iekļauta arī Paraolimpisko spēļu programmā.
14. martā Ozolnieku sporta centrā, Jelgavas rajonā, novadu labākās komandas cīnījās par valsts čempiona titulu. Šajās sacensībās tiesības piedalīties un aizstāvēt Vidzemes godu ieguva arī divas Madonas rajona komandas.
Vecākajā grupā (16-25 g.) madonieši izcīnīja četras uzvaras – pār Liepāju (Kurzeme) 9 : 5, Baldoni (Zemgale) 8 : 2, Rīgas 66. vidusskolu (Rīga) 16 : 1 un Madonas jaunāko komandu 9 : 5, bet tika piedzīvots zaudējums pret Aleksandrovas komandu no Latgales 2 : 6. Tas turnīra kopvērtējumā bija labākais rādītājs un ļāva otro gadu pēc kārtas izcīnīt valsts čempiona titulu. Komandā spēlēja trīs madonieši – Aleksejs Smirnovs, Mareks Auziņš un Lauris Vuls.
Jaunākajā grupā (8-15 g.) finansiālu apstākļu dēļ uz finālu bija ieradušās tikai 2 komandas, un pēc sacensību nolikuma, ja ir mazāk par 3 komandām, čempionu tituls netiek izcīnīts. Tādēļ Madonas jaunākajai komandai bija jāstartē pie vecākās grupas. Jāteic, ka jaunākie parādīja "zobiņus". Tika uzvarētas trīs komandas, bet piedzīvoti divi zaudējumi, un tas kopvērtējumā deva ceturto vietu. Komandā spēlēja madoniete Signe Gerinoviča, praulēniete Luīze Sniedze un dzelzavietis Nauris Niks Reuts.
Paldies jauniešiem par teicamo startu un godam aizstāvēto Madonas un Vidzemes vārdu.
Protams, paldies jāsaka arī Madonas rajona padomei un galvenajai speciālistei sociālās palīdzības jautājumos Staņislavai Pommerei par finansiālu atbalstu.
Autore: ANITA KRAUKLĪTE,
Madonas BJC Boccia trenere
AUTORES foto