Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ugunsdzēsēji saņem jaunu, modernu auto

Redakcija

Autors • 08.04.2009.

Ugunsdzēsēji saņem jaunu, modernu auto
Burtu lielums

Marta beigās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas brigāde saņēma vienu no 87 jaunajām Iekšlietu ministrijas iegādātajām automašīnām.

Jaunā Renault automašīna, kas komplektā ar visu aprīkojumu izmaksāja ap Ls 300 000, ir vērtīgs papildinājums Madonas ugunsdzēsēju autoparkam, kurā joprojām ir vecās un neskaitāmas reizes remontētās ZIL un GAZ automašīnas.

– Mašīna ir jaudīga, vienīgi ļoti augsta, tāpēc vadītājam ir jāseko līdzi ceļam. Pagaidām par auto varu teikt tikai labu – jauns tomēr ir jauns. Pašlaik visas mūsu maiņas jauno mašīnu mēnesi testēs, jo vienmēr var parādīties kādas sīkākas kļūmītes vai nianses, kas ir jākoriģē. Ir dzirdēts, ka citu rajonu brigādēm piegādātajos auto ir bijušas sīkas ķibeles ar aprīkojumu, tāpēc tieši šīm detaļām pievēršam īpašu uzmanību. Pēc mēneša sūtīsim priekšniecībai ziņojumu par pārbaudes rezultātiem un tad ar jauno auto varēsim arī doties uz izsaukumiem, labāk taču kļūmes vai nepilnības, ja tādas ir, konstatēt šobrīd, nevis tad, kad jāglābj cilvēku īpašums vai dzīvība, – sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas brigādes priekšnieka vietnieks Arvis Jakovičs.

Viņš neslēpa, ka auto aprīkojuma ziņā ir ļoti labi nokomplektēts. Mašīnai ir ērts un plašs salons, kurā ir vieta sešiem cilvēkiem – šoferim un pieciem ugunsdzēsējiem. Automašīnas aprīkojumā ir arī pārnēsājamie ugunsdzēšamie aparāti, kas pildīti ar pulveri, – gadījumā, ja jādzēš elektrības izraisītie uzliesmojumi, kam ūdeni liet virsū nedrīkst. Ir pārnēsājamais sūknis, kas ir ļoti nepieciešams gadījumā, ja pie ūdens ņemšanas vietas nevar piebraukt vai arī tā ir pārāk sekla, lai darbinātu stacionāro sūkni. Aprīkojumā ietilpst arī elpošanas aparāti un dūmu ģenerators – ierīce, ko izmanto piedūmotās telpās, lai tās atbrīvotu no dūmiem, kā arī metāla šķēres un viss nepieciešamais papildaprīkojums, lai operatīvi spētu glābt nelaimē nonākušus cilvēkus. Mazsvarīgi nav arī tas, ka jaunā mašīna degvielas patēriņā ir ekonomiskāka par saviem padomju „kolēģiem", un arī tās remontēšana, visticamāk, nekļūs par ugunsdzēsēju ikdienu, jo garantijas laikā visas radušās problēmas novērsīs Renault serviscentrs.

Tiesa, ar jaunā auto iegādi Madonas brigādei ir arī par vienu problēmu vairāk, jo tā ir krietni vien augstāka par pārējām ugunsdzēsēju mašīnām, depo garāžās ar to iebraukt nav iespējams. Šo problēmu ugunsdzēsēji, iespējams, novērsīs jau šovasar.
– Mašīnas ir tik augstas, cik tās ir. Bija gan iespējams pasūtīt auto, kas būtu piemērots esošajām garāžām, taču šāds speciāls pasūtījums sadārdzinātu auto vērtību. Tā kā ugunsdzēsēju depo nevaram pielāgot (tas savulaik tika būvēts zirgu pajūgiem), esam nolēmuši pārbūvēt pagalmā esošās garāžas. Šādā gadījumā izmaksas būtu krietni vien zemākas, un arī finansējums ir atrasts, to sniedz ASV vēstniecība. Visi dokumenti jau ir sagatavoti, un mēs gaidām, kad dienests izsludinās konkursu par būvdarbiem, vietējā brigāde to nevar darīt. Ja viss noritēs bez kavēšanās, tad jau vasarā garāžas varētu tikt pārbūvētas, – teica A. Jakovičs.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 09.04.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px