Marta beigās noslēdzās konkurss "Nāc uz bibliotēku un atrodi meklēto!". Jau otro gadu pēc kārtas valsts aģentūra ("Kultūras informācijas sistēmas") un Lursoft IT organizē šo konkursu.
Konkurss norisinājās no 2. līdz 30. martam četrās kārtās. Dalībnieki varēja paši brīvi izvēlēties – piedalīties visās kārtās vai no kādas kārtas atteikties. Kopā valstī dalībnieku skaits bija necerēti liels – 1398 dalībnieki un vēl 488 bibliotēku darbinieki. No Bērzaunes bibliotēkas dalībnieku skaits bija krietni lielāks nekā iepriekšējā gadā – 32. Saku paldies Lāsmai Šķēlei, Linardam Lācim, Maijai Rukmanei, Martai Zvirgzdiņai, Mārtiņam Meržvinskim, Naurim Vestfālam, Raitim Baltpurviņam, Raivim Sirmajam, Raivo Lasmanim, Ralfam Rudzītim, Santai Briedei, Santai Kulišai, Sarmītei Balodei, Sintijai Segleniecei, Solvitai Avotiņai, Verneram Vinteram, Birutai Ābolkalnei, Dacei Žvagiņai, Daigai Pilsumai, Diānai Meržvinskai, Emīlam Ezerkalnam, Enijai Kristai Kokorevičai, Gunai Briežkalnei, Inai Babulei, Inai Martinovai, Inesei Paulicānei, Jānim Baltpurviņam, Jānim Sirmajam, Linardam Lācim un arī tiem, kas piedalījās tikai vienā kārtā. Katrs pats savu punktu skaitu var apskatīt www.news.lv/konkurss/.
Kāds ieguvums no konkursa? Pirmkārt, iepazītas datu bāzes www.news.lv un www.latne.lv, jaunākie dalībnieki iemācījušies nosūtīt dokumentu pa e-pastu, uzzinājuši daudz ko jaunu un interesantu. Otrkārt, tas ir bijis atbilžu meklēšanas azarts. Ja nav bijis iespējas tikt pie datora, izmantoti arī bibliotēkas uzziņu literatūras krājumi.
Dalībnieku absolūtais pārsvars – bērni un jaunieši. Priecē tas, ka daudziem no viņiem radusies apjausma par internetā atrodamajām patiesajām vērtībām.
Uzvarētāji tiks noteikti no maksimālo punktu skaita savākušajiem izlozes kārtībā 15. aprīlī bibliotekāru kongresa laikā Rīgā.
Autore: INETA ZVIRGZDIŅA,
bibliotēkas vadītāja