Kā ziņo plašsaziņas līdzekļi, pianists Vestards Šimkus guvis spožu uzvaru 55. starptautiskajā Marijas Kanalsas (Maria Canals) pianistu konkursā Barselonā.
Šajā konkursā, kas ir viena no lielākajām un ievērojamākajām pianistu sacensībām pasaulē, Vestards Šimkus atzīts par vislabāko gan starptautiskās žūrijas vērtējumā, kas piešķīrusi Latvijas pianistam pirmo vietu līdz ar 10 000 eiro lielu galveno balvu, gan klausītāju vērtējumā, jo Latvijas pianistam tika arī īpašā publikas balva.
Konkursam bija pieteikušies 200 pianistu no visiem pasaules kontinentiem. Pēc atlases 89 pianisti sacentās klātienē, otrajā kārtā tika 18, pusfinālā sacentās 6 pianisti.
Konkursā, kas ritējis kā milzu cīņa, Vestards Šimkus visu laiku bijis līderis, lai gan viņam uz papēžiem minis ļoti virtuozs korejiešu pianists. Labā lieta konkursā bijusi tā, ka visi dalībnieki bija anonīmi un ne žūrijai, ne publikai netika izpausti viņu pedagogi vai iepriekšējie nopelni. Apbalvošanas ceremonija Barselonas Mūzikas pilī notika 26. martā. Jāpiebilst, ka naudas balvu uzvarētājam papildinās koncertturnejas pa Ķīnu, ASV un citām valstīm.
Līdz 3. aprīlim pianists V. Šimkus uzturējās Barselonā, kur ierakstīja katalāņu komponista A. Soleras disku. Aprīļa vidū plānoti pāris pianista koncerti Latvijā.
27. aprīlī Vestardu Šimku atkārtoti dzirdēsim Madonas kultūras namā. Apmēram pirms gada pianists apbūra klausītājus kā virtuozs, neparasti spilgts solo izpildītājs, pilnībā iznesdams priekšnesuma programmu, šoreiz Vestardu Šimku dzirdēsim kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Normunda Vaiča vadībā. Koncertprogrammā tiks atskaņota 19. gadsimta otrās puses austriešu komponista Johannesa Brāmsa mūzika, kas valdzina ar patiesumu, sirsnību, lirismu un melodismu. Monumentālo Otro koncertu klavierēm ar orķestri komponists sarakstījis savas radošās aktivitātes kulminācijas laikā, 22 gadus pēc Pirmā klavierkoncerta tapšanas. Apjomīgais skaņdarbs tuvojas simfonijai ar klavieru solo, un komponists to veltījis draugam, ķirurgam un amatiervijolniekam Teodoram Bilrotam ar piezīmi – "Daži nelieli klavierskaņdarbi".
Jāpiebilst, ka pianistam Vestardam Šimkum koncertā Madonas kultūras namā būs līdzvērtīgs partneris – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir koncertējis ar daudziem izciliem diriģentiem un solistiem. Pēdējo deviņu gadu laikā Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim izveidojusies laba sadarbība ar diriģentu Karelu Marku Šišonu. Sākot ar 2009./2010. gada sezonu, K. M. Šišons kļūs LNSO galvenais diriģents. LNSO ir izvirzījis sev mērķi tuvāko gadu laikā kļūt par starptautiskas klases orķestri, labāko orķestri Jaunajā Eiropā.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto