Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Atver Valērija Baidas darbu skati

Redakcija

Autors • 09.07.2007.

Atver Valērija Baidas darbu skati
Burtu lielums

Ar sabiedrības plūsmu, cilvēcisku atbalstu un mākslas valodas rezonansi aizvadītajā svētdienā Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs personālizstādi svinēja mākslinieks Valērijs Baida.

Nu jau daudzus gadus Valērijs dzīvo un strādā Madonas rajonā, kopā ar dzīvesbiedri Maiju audzina divas atvases un ir darbaholiķis vārda vislabākajā nozīmē attiecībā uz glezniecību.


– Šajā izstādē var redzēt, ka autors ir meklējis dažādus iemeslus gleznošanai un dažādas vietas, kur labāk gleznojas, – atklājot izstādi, muzeju pārstāvēja māksliniece Inese Jakobi. – Gribu novēlēt Valērijam turpināt meklēt savus motīvus, pilnveidot rokrakstu un gatavoties nākamajai izstādei.
Plenēra "Laisma" dalībnieku vārdā Valēriju sveica mākslinieks Juris Ģērmanis. – Tu esi viena no mūsu plenēra centrālajām figūrām, – kopā ar laismiešiem atzina runātājs. – Esi entuziasts un īsts plenērists. To, starp citu, redzam arī darbos – tu iedvesmojies tikai dabā un tikai no dabas. Daba ir tavs templis. Tu esi nācis no citas skolas nekā mēs, bet esi ļoti labi iedzīvojies latviešu vidē, iejuties latviešu mākslas aprindās. Esi lielās Krievijas mākslinieku savienības biedrs, tāpēc šodien kā Latvijas Mākslinieku savienības valdes loceklis gribu tev piedāvāt – nāc, stājies arī mūsu pulkā, lai vēl labāk iekļautos latviešu mākslinieku vidē.


Siltu paldies ar baltu ziedu velti autoram nesa vestēniete Alīda Graubiņa: – Paldies par Vestienas puses daudzināšanu un nešanu pasaulē! Un atcerieties – jūs, Valērij, vienmēr esat gaidīts Vestienā – gan plenēra laikā, gan arī citos brīžos.
– Valērijs ir brīnišķīgs: viņš ir īsts krievu mākslinieks, viņa darbos redzu krievu vecmeistaru rokrakstu, – vaicāta par izstādes iespaidiem, atzina mākslas studijas "Madona" vadītāja Līga Kalniņa. – Ir jauki, ka viņš dažādo mūsu kultūru, man pat šķiet, ka Valērija bildēs atdzīvojies kaut kas jauns, kā agrāk nebija.
– Profesionālis, Valērijs ir tiešām profesionālis, – taujāta par to, kas aizskar sirdi, teica izstādes apmeklētāja Ausma. – Ar labu humora izjūtu, ļoti smalks un arī dziļš. Ja cilvēks prot iejusties citā valstī, prot pelnīt naudu ar to, kas viņam patīk, tas ir ļoti daudz.


– Labs cilvēks, – novērtējumā lakonisks bija Valērija modelis nu jau vairāku gadu garumā – dziedātājs Haralds Sīmanis. – Kad ārā līst lietus un Madonas rajonā – mākslinieku plenērs, pēc saņemtā zvana es saprotu – man jādodas glābt situāciju un atkal jābūt par štata modeli.
Izstādes atklāšanā Haralds Sīmanis bardiski muzicēja, bet kopā ar viņu skatītājus uzrunāja režisors Viesturs Jansons. Skanēja Raiņa dzeja, bet pie sienām – Valērija Baidas "Dejas ar otām".
Paldies skaidrā latviešu valodā auditorijai teica autors – paldies izstādes iekārtotājai, savai ģimenei, draugiem un mākslas atbalstītājiem.

Autore: INESE ELSIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px