Nesen redakcijā tika saņemts zvans no kāda lasītāja, kas interesējās, vai Madonā ir iespējams izgatavot kartes, ar kurām var ceļot un izmantot tāpat kā pasi, jo šis dokuments no biežās lietošanas nosmērējas un nobružājas. Māc arī bailes pasi pazaudēt.
Skaidro Solvita Putniņa, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Madonas rajona nodaļas vadītāja: – Pēdējo gadu laikā PMLP prioritāte ir bijusi elektronisko pasu (ar biometrijas datiem) ieviešana, ko paredz Latvijai saistoši pārnacionāli tiesību aktu un starptautiski standarti. Prioritāte nākamajiem gadiem būs elektronisko identifikācijas karšu un elektronisko uzturēšanās atļauju karšu ieviešana. Tuvāko mēnešu laikā elektronisko identifikācijas karšu koncepcija tiks nodota izskatīšanai Ministru kabinetā, un pozitīva lēmuma gadījumā elektroniskās identifikācijas kartes varētu sākt izsniegt 2010. gada otrajā pusē.
Autore: AGRITA NUSBAUMA