Madonas pilsētas dome kārtējā sēdē, izskatot SIA „Madonas bio enerģija" un SIA „Madonas siltums" līguma par siltumenerģijas uzkarsēta ūdens veidā piegādi centralizētās siltumapgādes sistēmas vajadzībām projektu, lēmuma pieņemšanu nolēma atlikt, jo pret sagatavoto lēmuma projektu kategoriski iebilda vairāki deputāti. Šodien Madonas pilsētas domē notiks darba grupas sanāksme, lai turpinātu apspriest izstrādāto līguma projektu un, Madonas pilsētas pašvaldības vadītāja Andreja Ceļapītera vārdiem runājot, pie vienādas informācijas bāzes noņemtu visas bažas.
Domes sēdē Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts atzīmēja, ka šāds līguma projekts tika izstrādāts, ņemot vērā domes iepriekš pieņemto lēmumu atbalstīt koģenerācijas stacijas izbūvi Madonā, uzsverot, ka koģenerācijas režīmā siltumenerģijas ražošana ir lētāka, nekā izmantojot tradicionālo metodi SIA „Madonas siltums" katlumājās.
Izstrādātais līguma projekts gan izpelnījās vairāku deputātu kritiku, un kategorisku „nē" pauda arī Madonas pilsētas iedzīvotājs Andris Ozoliņš.
Deputāts Andris Sakne uzmanību pievērsa vairākiem līguma projekta punktiem, kas, viņaprāt, neatbilst Madonas pilsētas iedzīvotāju interesēm un ir „galīgi garām". Kā teica deputāts, līguma projekts izstrādāts tikai SIA „Madonas bio enerģija" interesēs.
– Otrs, ko nevar ignorēt, ir paveiktais katlumāju rekonstrukcijā, it īpaši Zābera un Augu ielas katlumājās. Katlumāju atjaunošanā ir ieguldīti lieli līdzekļi – vairāk nekā 1,7 miljoni, kredītu atmaksa vēl nav sākusies, bet mēs jau gribam no tā visa atteikties. Ja tiks noslēgts šāds līgums, kredītu samaksa būs jānovirza tikai uz siltuma sadali un pārvadi jeb uz iedzīvotāju pleciem, kā rezultātā iedzīvotāji neizjutīs nekādu ieguvumu – siltums nebūs lētāks. Ja Madonā katlumājas būtu sliktā stāvoklī, tad šo ideju varbūt vēl varētu atbalstīt, bet konkrētajā situācijā izstrādātais līguma projekts ir nepieņemams, – atzina Andris Sakne.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 31.03.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA