Pagājušajā ceturtdienā Madonas pilsētas domes kārtējā sēdē, izskatot jautājumu par Spodrības mēneša izsludināšanu, deputāti ienesa korekcijas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītāja Aldoņa Rībenieka izstrādātajā pavasara sakopšanas darbu rīcības programmā.
Spodrības mēnesis Madonas pilsētā tiek izsludināts no 15. aprīļa līdz 15. maijam. Arī tradicionālā Madonas pilsētas talka notiks vienlaikus ar otro visā valstī rīkoto vides sakopšanas akciju „Lielā talka" – 18. aprīlī.
Spodrības mēneša laikā domes īpašuma uzturēšanas nodaļai jāno-drošina dažādu atkritumu (izņemot sausos sadzīves atkritumus, celtniecības, kas radušies jaunbūvēs un nojaucot būves un ēkas) izvešana no fiziskām personām piederošajām teritorijām bez maksas, ieskaitot atkritumus, kuri sagatavoti un uzskaitīti izvešanai līdz 16. maijam.
Dome atļāva īpašuma uzturēšanas nodaļai laikā no 16. līdz 23. maijam pēc īpašnieku ierosinājuma un grafika saskaņošanas izvest bez maksas zarus un zaļos atkritumus, savāktus konteineros vai maisos, nepieļaujot zariem un zaļajai masai sadzīves atkritumu piejaukumu (šādi atkritumi netiks izvesti).
Dome uzdeva Madonas pilsētas kārtībniekam pēc 23. maija novērst zaru un zaļās masas nokraušanu ielas malā un pie konteineriem.
Attiecībā uz sakopšanas talkas rīkošanas datumu Madonas pilsētā deputāti bija vienisprātis, ka diez vai divas talkas pilsētā – gan 18., gan 30. aprīlī – gūs pietiekami lielu iedzīvotāju atsaucību, tāpēc tā ir jārīko 18. aprīlī.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 31.03.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto