Šodien pulksten 20.30 Pasaules dabas fonds rīko akciju „Zemes stunda", kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām un demonstrētu vienotu nostāju Kopenhāgenas ANO galotņu tikšanās dalībniekiem, kuri 2009. gada beigās lems par jaunu globālo vienošanos klimata pārmaiņu jautājumos.
Jau šobrīd 1672 pilsētas 80 pasaules valstīs apņēmušās atbalstīt Pasaules dabas fonda rīkoto akciju „Zemes stunda". Simboliskā akcija, kurā kopumā cerēts iesaistīt vairāk nekā miljardu cilvēku ap 1000 pilsētās visā pasaulē, aicina ikvienu cilvēku, uzņēmēju un pašvaldību izslēgt apgaismojumu un elektroierīces, tādējādi simboliski parādot mūsu iespējas apturēt klimata pārmaiņas.
Klimata pārmaiņas, ko izraisa CO2 izmeši, šobrīd rada lielākos draudus planētai. Vienīgi, mainot visas sabiedrības attieksmi pret CO2 emitējošajiem enerģijas ražošanas veidiem, iespējams mazināt šos draudus. Akcija „Zemes stunda" 2007. gadā tika aizsākta Sidnejā kā sabiedrības uzmanības pievēršana klimata pārmaiņām. Pēdējo divu gadu laikā tā ir piedzīvojusi grandiozu izaugsmi, un šobrīd jau 71 pilsēta paudusi gatavību iesaistīties 2009. gada akcijā. Nākamā gada 28. martā pulksten 20.30 pasaule būs lieciniece tam, kā, atbalstot izlēmīgu reakciju pret klimata pārmaiņām, apgaismojumu izslēgs daudzi pasaulslaveni objekti.
Arī AS „Latvenergo" konceptuāli atbalsta Pasaules dabas fonda aicinājumu iedzīvotājiem 28. martā uz stundu izslēgt apgaismojumu, šādi simboliski demonstrējot nostāju pret klimata izmaiņām, vienlaicīgi ikvienu aicinot nopietni domāt par elektroenerģijas izmantošanas efektivitāti un dabas piesārņojuma un klimata jautājumiem arī ikdienā.
Akciju atbalsta arī aptuveni 15 Latvijas pašvaldību; tiesa, Madonas rajona pašvaldību to vidū nav, bet tas nenozīmē, ka akcijai nav atbalstītāju.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS