Pirmdien tika parakstīti pirmie līgumi par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma piesaisti 15 pilsētu attīstībai, kas šajās pilsētās ļauj uzsākt īstenot pilsētvides projektus, ieguldot nozīmīgus līdzekļus dažādu infrastruktūras objektu attīstībā.
Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu aktivitātes „Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai" pirmajā kārtā atbalstu guvuši 19 projektu, kuru kopējās izmaksas sasniedz 53,688 miljonus latu.
Aktivitātei pieejamais kopējais finansējums ir 209,217 miljonu latu, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 177,834 miljoni latu un nacionālais publiskais finansējums 31,383 miljoni latu, un tās īstenošanu nodrošina Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) kā atbildīgā iestāde un Valsts reģionālās attīstības aģentūra – kā sadarbības iestāde.
Piesaistot ES fondu finansējumu, mērķis ir nodrošināt pilsētu izaugsmi, sekmējot uzņēmējdarbības un tehnoloģiju attīstību, uzlabojot pakalpojumu pieejamību un sasniedzamību, kā arī nodrošinot vienādas iespējas visām iedzīvotāju grupām.
Aktivitātes ietvaros finansējums ir pieejams 16 nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centriem – Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Liepājai, Rēzeknei, Valmierai, Ventspilij, Aizkrauklei, Cēsīm, Gulbenei, Kuldīgai, Līvāniem, Madonai, Saldum, Smiltenei un Talsiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 26.03.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto