Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nezaudēt optimismu — basketbolam jābūt!

Redakcija

Autors • 25.03.2009.

Nezaudēt optimismu — basketbolam jābūt!
Burtu lielums

Amatieru basketbola līgas (ABL) regulāro sezonu labākā Madonas rajona basketbola komanda – BK "Madona" – noslēdza uz pozitīvas nots – ar rezultātu 114 : 51 tika sagrauta Gulbenes jaunā basketbolistu paaudze.

Sezonas laikā madonieši aizvadīja 14 spēles un izcīnīja 6 uzvaras, tādējādi izcīnot 4. vietu Austrumu divīzijā un saņemot ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm, kur jācīnās par 9.-16. vietu.

Milzīgas korekcijas madoniešu plānos ieviesusi pasaules ekonomiskā krīze, kuras rezultātā jostu ciešāk savilkusi arī Madonas rajona un pilsētas dome, kas diemžēl neatrada finansiālos līdzekļus komandas atbalstīšanai. Līdz ar to BK "Madona" sezonu noslēgusi pāragri un pavisam noteikti – ar rūgtuma piegaršu.

Uzreiz jāpiebilst, ka madonieši nav vienīgie bēdubrāļi visā plašajā Latvijā, kuriem dome atteikusi finansējumu, lai varētu turpināt cīņas Amatieru basketbola līgā. Tāds pats liktenis piemeklējis mūsu kaimiņrajona groza bumbas spēlētājus – jēkabpiliešus un gulbeniešus. Tāpat no tālākas cīņas atteikušies Daugavpils basketbolisti un vēl 7 komandas – kopskaitā 11.

Gadījumā, ja ar finansēm viss būtu kārtībā, madonieši varētu spēlēt pret tādām komandām kā VEF, "Barons/Matejs", "Pārgauja", "Dartija", "Kursa/MRU", "Kvēle/BJSS" un "Saulkrasti". Jaunajiem basketbolistiem tā būtu lieliska pieredze, jo iespēja samērot savus spēkus ar spēlētājiem no Zemgales un Rīgas negadās visai bieži.

– Sezonu it kā pabeidzām normāli, lai gan vienmēr jau var labāk. Piemēram, "Cēsīm" savā laukumā zaudējām tikai ar trīs punktu starpību. Žēl, ka dome neatrada finansējumu mūsu basketbola komandai, jo visi čaļi vēlējās braukt un cīnīties par vietām. Jācer, ka nākamsezon ar finansēm viss būs kārtībā un komanda turpinās pastāvēt. Komandai jāturpina pastāvēt kaut vai viena iemesla dēļ – drīzumā taču durvis vērs jaunā sporta halle, – optimismu nezaudē BK "Madona" centra spēlētājs Andis Akmentiņš.

Patiešām jācer, ka šajā grūtajā laikā madoniešiem izdosies atrast finansējumu no domes un labvēlīgām privātpersonām vai uzņēmumiem, kas būtu gatavi atbalstīt basketbolu Madonā. Kā jau norādīja Andis Akmentiņš, komandai jāpastāv kaut vai tāpēc, ka drīzumā Madona kļūs par vienu pamatīgu sporta celtni bagātāka.

Autors: EDGARS BĒRZIŅŠ

AUTORA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px