Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sniega figūras sveicina pavasari

Redakcija

Autors • 23.03.2009.

Sniega figūras sveicina pavasari
Burtu lielums

Pastāv ticējums, ka reizi gadā katram īstenam latviešu slēpotājam Gaiziņš jāapmeklē, vislabāk – ziemas dienās, kad ir sniegs, bet var arī tradicionālajā pavasara karnevālā "Golgāt-traks". To Golgāta nogāzē ik pavasari rīko SIA "Abi-2" īpašnieks Juris Stradiņš, un pagājušās sestdienas tusiņš izcēlās ar atpūtas piedāvājumu uz vēl biezas īstā sniega segas.

21. marta sestdienas rīta puse bija kā ziemā – apmākusies, ar cīruļputeni, bet otrajā dienas daļā debesis noskaidrojās un ļāva ziemas prieku baudītājiem priecāties par pavasarīgajiem saules stariem. Kā saka novērotāji, dabā notiek ziemas cīņa ar pavasari, bet slēpotājiem un snovotājiem sniegu būšot lemts izbaudīt vēl kādu brīdi.
No piedāvātās programmas – šļūkšana no kalna ar plēvi un citiem netradicionālajiem braucamajiem agregātiem, "muļķa dzīšana", dīķa hokejs, slēpošana atpakaļgaitā, cīņa par labāko sniega skulptūru, borderkross un citām atrakcijām – aizrautīga izvērtās sniega figūru veidošana. Tapa patiešām interesanti veidojumi. Visvairāk komplimentu un sajūsmas pilnu izsaucienu izpelnījās divas figūras – sniega automobilis, ko veidoja Bērzaunes un Sauleskalna komanda "Zaķi", un lielais Simpsons komandas "Silvija" izpildījumā. Abas komandas savā starpā dalīja 1. un 2. vietu. Ar ovācijām noritēja arī cīņas hokeja laukumā, jo bija pieteikušās 8 komandas. Kalna motorizētajā iekarošanā piedalījās 21 auto un 5 solo moči.

Tie, kas izcēlās ar aktivitāti, mājās pārradās ar pārsteiguma balvām, par ko bija parūpējies uzņēmums "Abi-2".

Uz jautājumu par to, kā aizritējusi ziemas sezona atpūtas uzņēmumā, Juris Stradiņš sacīja: – Esmu apmierināts, jo ziema bija kā ziema – ar sniegu un noturīga. Konkurence liela, darba daudz, bet kopumā bija prieks strādāt. Bija, kam gatavot trases, un bija, no kā gatavot. Te es domāju dabisko sniegu. Pašlaik trasē ir ap pusmetru bieza sniega kārta. Ja saule dienā sildīs, taču naktī piesals, tad, iespējams, sniegs noturēsies līdz aprīlim. Tomēr, kā jau esmu teicis, ieguvējs ir tas, kas kalnu palaiž pirmais, nevis tas, kas notur pēdējais, jo pavasarī slēpošanas intensitāte samazinās. Visi jau ir noguruši no ziemas un slēpo vairs tikai īstenie sniega fani.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 24.03.2009.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px