Ēvalds Koks strādāja par kolhoza priekšsēdētāju Oškalna vārdā nosauktajā kolhozā, es biju agronome. Mums kā agronomiem nozīmīga bija zāļu sēklu audzēšana. Tolaik jau svarīgi bija izaudzēt lielas ražas, un Koks palīdzēja ar padomiem. Ražas arī izdevās labas.
Viņš nenoguris varēja strādāt garas stundas. Atceros, ka reiz bija kolhoza valdes sēde, kas ievilkās līdz četriem rītā. Kamēr veči strīdējās, tikmēr viņš, nokāris galvu, neielaidās diskusijās, bet nosnauda kādu strēķīti. Tad atkal bija augšā un varēja iejusties situācijā.
Autore: VELTA DRAGŪNE
Ošupes pagastā