Martā visos Latvijas reģionos notiek UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas rīkoti semināri par stāstīšanas tradīciju attīstību bibliotēku vidē.
Madonas rajona bibliotēkā šāds seminārs notika 10. martā, un uz to pulcējās Cēsu, Gulbenes un mūsu rajona bibliotēku pārstāves. No Madonas rajona projektā pieteikušās Bērzaunes pagasta, Degumnieku pagasta, Lubānas pilsētas, Madonas rajona, Madonas Valsts ģimnāzijas un Praulienas pagasta bibliotēkas. Semināru Madonā vadīja bērnu folkloras kustības „Pulkā eimu, pulkā teku" līdere Māra Mellēna un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošais pētnieks Guntis Pakalns. – Kopumā paredzēti desmit semināri, nākamais notiks 24. martā Cēsīs, – informē rajona bibliotēkas direktores vietniece Daiga Puķīte. – Projekta „Stāstu laiks bibliotēkās" mērķis ir vienot dažādu paaudžu cilvēkus, atdzīvinot stāstīšanas tradīciju paaudžu starpā, kā arī pilnveidot ikviena valodas kompetenci un sociālās prasmes klausīšanās un stāstīšanas procesā. Stāstu stāstīšana un stāstu klausīšanās tiek uzskatīta par vienu no senākajām cilvēku pamatvajadzībām, tā kalpo gan pasaules izziņai, gan arī sociālo prasmju izkopšanai. Stāstīšanas tradīcijai ir liela nozīme arī mūsdienu pasaulē, un daudzās valstīs pašlaik var vērot mutvārdu stāstīšanas renesansi.
Projekts „Stāstu laiks bibliotēkās" tiek īstenots UNESCO Līdzdalības programmas darbības plāna „Nemateriālā kultūras mantojuma integrēšana formālajā un neformālajā izglītībā" ietvaros, uzsverot tradīciju un prasmju pilnveides nozīmi mūžizglītības kontekstā. Projekts tiek īstenots visos Latvijas reģionos, un projekta īstenošanas programmas pirmajā posmā iekļauta 81 bibliotēka.
Autore: INESE ELSIŅA