Sākotnēji pavasara karnevālam "Golgāt-traks" kalendārā bija atvēlēta 28. marta sestdiena, tagad tā norise ir pārcelta uz 21. martu.
Ar devīzi "Slēpojam, svinam, trakojam!" šosestdien, 21. martā, Gaiziņkalna "Golgāta" trasēs tiek rīkots pavasara karnevāls, piedāvājot vēl ekskluzīvu iespēju – izbaudīt sniegu. Iepriekšējos gadus tas nav izdevies.
Lai arī jau būs sagaidīta astronomiskā pavasara iestāšanās (20. martā pulksten 13.44), 21. martā uz vēl bagātīgā sniega fona tiks svinēts pavasara sākums. Tas jaušams spirgtajā gaisā, putnu balsīs, kā arī būs sadzirdams sirdspukstos. Pavasara atnākšanu atzīmēs ar jautru mūziku, slēpošanu, snovošanu, atrakcijām.
Uz masku parādi tiek gaidītas oriģinālas un asprātīgas maskas. Visi, kam tuvi ziemas prieki, šosestdien varēs ne tikai slēpot un braukt ar sniegadēli. Būs iespēja arī būvēt sniega figūras, šļūkāt ar netradicionālajiem braucamajiem. Paredzēto atrakciju vidū – "Trakais borderkross", "Milžu cīņa" virves vilkšanā, vietējais hokejs uz dīķa, plaša profila muļķa dzīšana. Kā ziņo organizatori – SIA "Abi-2", balvu esot daudz. Patīkams pārsteigums arī tas, ka ieejas maksa netiks prasīta. Arī tēja un karstais ziemas dzēriens – par brīvu. Pulksten 19 paredzēta Gaiziņkalna motorizētā iekarošana, bet pulksten 22 – uguņošana. Plašāka informācija – interneta mājas lapā www.gaizins.lv.
Autore: IVETA ŠMUGĀ