Negaidot pavasara sauli un ievu plaukšanu, labākos noteikuši rajona dambretisti.
Jaunā vērtēšanas sistēma liek dalībniekiem cīnīties daudz agresīvāk, kas arī izpaudās sacensību pirmajā dienā, kad no 91 izspēlētas partijas vairāk nekā 79% (72) beidzās rezultatīvi. Bez zaudējumiem neiztika neviens dalībnieks, bet pie uzvarām arī tika visi. Visrezultatīvāk cīnījās madonietis Rudolfs Kalniņš un saikavietis Aivars Briedis, kuri pieļāva tikai pa vienam miera līgumam – abi pret saikavieti Mārtiņu Šulmani, kas izrādījās vismiermīlīgākais starp visiem finālistiem (7 no 13). Ļoti agresīvi un veiksmīgi cīnījās turnīra vienīgais debitants Dzintars Vilciņš (Kusa), kas zaudējumus cieta tikai trīs cīņās – pret visiem medaļu ieguvējiem (kā noskaidrojās otrajā dienā) – un pēc pirmās dienas ar 26 punktiem ieņēma augsto trešo vietu (par pārsteigumu pārējiem) aiz meirānieša Valda Masa (32 p.) un saikavieša Aivara Brieža (31). Superfinālam kvalificējās arī dzelzavietis Jāzeps Juhņevičs, mārcēnietis Gunvaldis Tarvids (abiem 23), madonieši Rudolfs Kalniņš (22) un Aina Ivanova (17), kā arī saikavietis Mārtiņš Šulmanis (19). Jāpiebilst, ka superfināla astotnieks bija skaidrs jau tad, kad cīņas vēl bija pusceļā, jo sekotāji – saikavieši Mārtiņš Grigalka un Juris Indāns, madonieši Andris Kalniņš (visiem 12) un Rolands Luiks (11), kā arī kalsnavietis Māris Bārbals (8), kas gan "iekodās" Aivara un Jāzepa punktu pūrā, un liezērietis Elmārs Krampe (6) – krietni atpalika un sadalīja vietas attiecīgi no devītās līdz četrpadsmitajai.
Otrajā dienā superfinālā cīņas risinājās vēl spraigāk – no 28 partijām 20 (71,5%) beidzās neizšķirti.
Līderis Valdis Mass pat neguva vairs nevienu uzvaru, taču visi septiņi miera līgumi ļāva viņam atkārtoti kļūt par rajona čempionu (39 punkti). Ar sudraba medaļu (38 p.) rajona elitē atgriezās un bija apmierināts Aivars Briedis (visvairāk uzvaru abās dienās kopā – 11 no 20). Spēlējot agresīvi un rezultatīvi (3 uzvaras 7 cīņās), atkārtoti pie bronzas medaļas tika Gunvaldis Tarvids (36 p.). Spraiga cīņa notika par "olimpiskā sešnieka" otro trijnieku, kas arī dod tiesības uz līdzdalību nākamā gada finālā bez cīņām pusfinālā, – Jāzepa Juhņeviča kontā 32 punkti, Dzintara Vilciņa – 31, Mārtiņa Šulmaņa – 30, Rudolfa Kalniņa – 29 un Ainas Ivanovas – 22. Rajona čempions šoreiz balvas vietā saņēma skaistu kausu, kāds tikšot pasniegts uzvarētājam arī turpmākajos gados (pēc M. Gailuma komentāra).
Aprīļa beigās netālajā Jēkabpilī notiks republikas sporta veterānu sacensības dambret, un tajās rajonu pārstāvēt uzticēts Ainai Ivanovai, Zelmai Svilānei, Valdim Masam, Aivaram Briedim un Jāzepam Juhņevičam, bet piedalīties individuāli iespēju izmantos, cerams, arī Dzintars Vilciņš, Mārtiņš Šulmanis, Rudolfs Kalniņš, Rolands Luiks, Elmārs Krampe.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS
AUTORA foto