Sestdien, 14. martā, Madonas kultūras namā Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Madonas rajona padomi rīko I Latvijas vīru vokālo ansambļu konkursu – koncertu „Mēs tikāmies martā".
Konkursā piedalīsies 25 vīru vokālie ansambļi, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku no Aizkraukles, Aizputes, Bebrenes, Bikstiem, Gulbenes, Jelgavas, Kalētiem, Kalsnavas, Krustpils, Limbažiem, Madonas, Mežvidiem, Preiļiem, Rēzeknes, Rīgas, Skrīveriem, Taurupes, Trikātas un Veclaicenes.
Saskaņā ar nolikumu vokālie ansambļi ir sadalīti divās kategorijās: vīru vokālie ansambļi un senioru vīru vokālie ansambļi. Kategoriju uzvarētājiem tiks piešķirta naudas balva, kā arī trīs speciālās balvas.
Vīru balsīm krāšņāk skanēt palīdzēs viesi: vokālā grupa „Harmonija Rīgai" (vadītājs Ārijs Šķepasts), saksofonu kvartets „n[ex]t" (vadītāja Inga Meiere), Madonas kultūras nama ansamblis „Rasa" (vadītāja Inese Ābola) un deju grupa „Aliens" (vadītāja Ināra Cakule).
Projekta autori cer, ka šāds konkurss varētu notikt reizi 2 gados un Latvijas vokālo ansambļu dziedāšanas tradīcijās iezīmētu jaunu notikumu.
Autore: INESE ELSIŅA