Vakar uz apspriedi par jaunatnes basketbola sistēmas pilnveidošanu un kvalitatīvu attīstību ar pilsētas domes un rajona padomes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru ieradās Latvijas Basketbola savienības (LBS) viceprezidents Edgars Šneps, mārketinga direktors Jānis Janševics un Swedbank Jaunatnes basketbola līgas direktore Anitra Eiklone.
Sarunā piedalījās arī Madonas rajona padomes galvenais speciālists, sporta darba organizators Māris Gailums un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais.
LBS Swedbank Jaunatnes basketbola līga uzsākusi analīzi jaunatnes basketbolā savas kompetences ietvaros, gan izvērtējot sacensību sistēmu, gan iepazīstoties ar pašvaldību ieguldījumu jaunatnes basketbolā.
LBS pārstāvji iespēju robežās iepazīstas ar situāciju basketbolā dažādās Latvijas pilsētās, pārsvarā tajās, kur ir arī jaunatnes basketbola līgas un amatieru basketbola līgas (ABL) komandas. Tā kā Madonā spēlē BK "Madona" komanda gan ABL gan SJBL, nākotnē šie spēlētāji varētu papildināt daudzu komandu rindas.
LBS pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt un iepazīt topošās sporta halles aprises, novērtēt zāli, lai rastos priekšstats par potenciālajām iespējām te turpmāk rīkot arī basketbola spēles.
Autore: IVETA ŠMUGĀ