Šogad Lieldienu laiks, skolēnu pavasara brīvdienas un „Ģitāristu sesija" notiks nedaudz vēlāk – aprīļa sākumā.
Gatavošanās sesijai rit pilnā sparā. Ir nosūtīti neskaitāmi iesniegumi, meklējot materiāla un finansiāla rakstura atbalstu šim pasākumam. Pat ņemot vērā uzkrāto pieredzi, zinu, ka šogad organizēt un noturēt 12. reizi apmācību tradīcijas Madonā neklāsies viegli, kaut gan nekad handikaps šajās lietās nevienam nav dots. Par situāciju kultūras laukā esmu daudz ko pārrunājis ar laikabiedriem Arti Kumsāru, Valēriju Baidu u. c., kuri ir reāli darītāji. Atbilde šim laikam, manuprāt, ir viena – darīt!
„Ģitāristu sesija 2009" notiks no 6. līdz 10. aprīlim Madonā.
Tās ir ģitāristiem, bundziniekiem, vokālistiem domātas apmācības, kurās var piedalīties ikkatrs. Sesijas ietvaros notiks tehnoloģiju seminārs „Skaņa, gaisma 2", kas norisināsies 10. aprīlī un uz ko tiek aicināti kultūras darbinieki un tehniķi. Semināra
atbalsts ir no „Kompānijas NA", „3S" un „Real sound lab". Ģitāristiem, basa ģitāristiem, bundziniekiem, šogad arī vokālistiem ir sācies pieteikšanās un dalībnieku reģistrēšanas laiks. Tāda izkārtne šobrīd ir Madonā tradicionālajam pasākumam, kas parasti pulcina ap 100 zinātkāru jauniešu no Madonas, Rīgas un novadiem. Sesija grib ne tikai dzīvot, bet arī iet uz priekšu… to var lasīt sesijas mājas lapā sadaļā „Jaunumi".
Viens no jaunumiem ir koncertu filmēšana kādā no sesijas vakariem. Piedāvājam grupām uzstāšanās laiku un par salīdzinoši zemām izmaksām iegādāties videomateriālu, filmētu daudzkameru režīmā ar labām gaismām un labu skaņu aparatūru. Šo ieceri varēsim īstenot, pateicoties Madonas kultūras namam un skaņu kompānijai „Skatuves sistēmu serviss".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 10.03.2009.
Autors: IMANTS PULKSTENIS,
„Ģitāristu sesijas 2009"
organizators