Madonas pilsētas domes kārtējā sēdē tika izskatīts Māra Kalniņa iesniegums.
Domes juriste Evita Zāle informēja, ka Madonas pilsētas apvedceļa rekonstrukcijas ietvaros tika izbūvēts pašvaldībai piederošs elektrokabelis ielu apgaismojuma vajadzībām AS „Latvenergo" aizsargjoslas robežās. Saskaņojums ar AS „Latvenergo" ir veikts, bet diemžēl saskaņojums netika veikts ar zemesgabala Madonā, Kalna ielā 41 īpašnieku Māri Kalniņu un bez viņa piekrišanas tika apgrūtināts minētais zemesgabals, izbūvējot elektrokabeli ielu apgaismojuma vajadzībām. LR likuma „Aizsargjoslu likums" 33. panta otrā daļa paredz, ka, ierosinot tādu objektu būvniecību, kuriem tiek noteiktas aizsargjoslas, tas jāsaskaņo ar zemes īpašnieku vai zemes tiesiskajiem valdītājiem.
Juriste ierosināja slēgt vienošanos ar zemes īpašnieku par vienreizēju atlīdzību sakarā ar kabeļa izbūvi bez viņa piekrišanas atbilstoši nenomaksātajai zemes nodokļa summai ar nosacījumu, ka zemes īpašniekam vairs nebūtu nekādu citu pretenziju par to, ka elektrokabelis atrodas viņam piederošajā zemesgabalā, tāpat elektrokabelis kā apgrūtinājums būtu ierakstāms arī šī nekustamā īpašuma zemesgrāmatā. Zemes īpašnieks Māris Kalniņš apstiprināja, ka viņu apmierina šādi vienošanās nosacījumi.
Dome nolēma slēgt vienošanos ar zemesgabala Madonā, Kalna ielā 41 īpašnieku Māri Kalniņu par vienreizēju atlīdzību Ls 613,11 apmērā, saistītu ar Madonas pilsētas pašvaldības pazemes elektrības kabeļa izbūvi zemesgabalā ar adresi Madona, Kalna iela 41, paredzot zemesgabala aprobežojumu – aizsargjoslas teritorija gar Madonas pilsētas pašvaldības pazemes elektrības kabeļa līniju.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA