Laikapstākļi šonedēļ nebeidz mūs pārsteigt. Vienu dienu sniegs no debesīm krita, otru – saule sildīja zemi. Gaisā jau jūtama pavasara smarža. Daba mostas. Putni arvien skaļāk un jautrāk vītero savas dziesmas.
Par pavasari vēsta arī Sieviešu diena. Protams, būs cilvēki, kas teiks, ka šī diena nav jāatzīmē, bet, manuprāt, tādā veidā var parādīt, ka katra sieviete ir īpaša. Un tomēr mēs visas gaidām, ka mūs atcerēsies un pasniegs kādu pavasara ziedu. Taču nav nepieciešami īpaši svētki, lai tas notiktu.
Drīz nokusīs sniegs. Iespējams, ka pie kādas lauku mājas, kur saulīte stiprāk silda, ir nokusušas kupenas un jau galviņas ārā pabāzuši pavasara pirmie vēstneši – sniegpulkstenīši.
Mēs visi dzīvojam neziņā, jo šajos apstākļos nav skaidrs, kas notiks rīt. Katrs ceram, ka no rīta pamostoties pasaule būs kļuvusi labāka. Nevienu nemocīs krīzes radītie apstākļi. Šonedēļ, vairāk nekā citreiz, saskāros ar cilvēkiem, kas devušies labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm. Ar nožēlu jāatzīst, ka arī tie, kas tur bijuši, bet atgriezušies dzimtenē, atkal vēlas doties prom, jo neredz šeit savu nākotni.
Valstī aktīvi tiek spriests par politiskajiem un ekonomiskajiem jautājumiem, par jaunas valdības izveidošanu. Bet vai ar to visas problēmas tiks atrisinātas?
Tik daudz negatīva visapkārt. Gribas domāt par kaut ko skaistu un patīkamu. Ne katrs to var, tomēr vajadzētu. Tikai labais vairo labo. Ir tik daudz jauku lietu visapkārt, bet ikdienas steigā un rūpēs to nepamanām. Un nespējam novērtēt ģimenes, draugu un kolēģu atbalstu. Par biežu nav pateikt paldies, arī tad, ja nekas īpašs nav izdarīts. Ikvienam ir patīkami dzirdēt šo vārdu. Un nav lielāka gandarījuma par to, ka tevis darītais darbs tiek novērtēts. Ne tik daudz ar algu, kā pateicības vārdiem. Šajā laikā ir
svarīgi atcerēties par apkārtējiem un pasniegt viņiem roku. Pavisam iespējams, ka kādreiz šī roka palīdzēs tev.
Ikdienas steigā nevajadzētu aizmirst arī par atpūtu. Lai gan fi nansiālās iespējas liedz apceļot tālas un eksotiskas zemes, arī mūsu pašu rajonā ir daudz ko redzēt, īpaši – brīnišķīgās ainavas. Tuvojoties pavasarim, saule atspīd agrāk. Arī diena ir garāka, tāpēc labāk piecelties stundu agrāk un pavērot, kā mostas daba. Vakaros pēc darba nesēsties pie televizora, bet iziet ārā un ieelpot svaigu gaisu, kas pavasara vakaros ir īpaši spirdzinošs. Tikai dabā ir iespējams atjaunot enerģiju un smelties iedvesmu jaunām idejām un darbiem.
Autore: AGRITA NUSBAUMA