Pagājušās ceturtdienas pēcpusdienā uz pirmo sēdi pulcējās arī jaunievēlētā Cesvaines novada vēlēšanu komisija, jo Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma prasība par to, ka jaunveidojamajos novados jābūt novadu vēlēšanu komisijām, attiecas arī uz šo pašvaldību, neraugoties uz to, ka nākamajā Cesvaines novadā būs tikai viena pašvaldība.
Pirmo Cesvaines novada vēlēšanu komisijas sēdi vadīja Centrālās vēlēšanu komisijas pilnvarotā persona, Madonas rajona vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Millija Ūdre. Atklājot sēdi, viņa vispirms aicināja vienoties par balsošanas procedūru (atbalstīja atklāto balsošanu), bet pēc tam tika izvirzītas gan komisijas priekšsēdētājas, gan sekretāres amata kandidatūras.
Ievēlē vienbalsīgi
Par to, kam uzticēt novada vēlēšanu komisijas vadību, cesvainiešiem nebija ilgi jādomā. Priekšsēdētāja amatam tika izvirzīta viena kandidatūra, un šis pienākums, visiem komisijas locekļiem balsojot „par", tika uzticēts Inārai Puķītei, ilggadējai Cesvaines pilsētas ar lauku teritorijas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai.
Komisijas sekretāres amatam tika izvirzītas divas kandidatūras – Agrita Korneta un Ilze Pusvilka, kas savu kandidatūru gan atsauca, uzsverot, ka Agritai Kornetai jau ir šāda darba pieredze, turklāt Agrita šos pienākumus vienmēr ir veikusi ļoti precīzi un atbildīgi, tāpēc neesot nekādas vajadzības šai ziņā kaut ko mainīt. Vēlēšanu komisijas locekļi bija vienisprātis, un Agrita Korneta vienbalsīgi tika ievēlēta par Cesvaines novada vēlēšanu komisijas sekretāri.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 03.03.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto