ĒRGĻU novadā šodien un rīt notiks rallijsprints "Ērgļi 2009", ko organizē SIA "Saules serviss".
– Jau vairākus gadus Ērgļos tiek organizēti Latvijas čempionāti slēgtajās trasēs. Auto federācija uzticēja mums organizēt arī šo ralliju. Ērgļu novada dome, sniedzot organizatorisku atbalstu Latvijas rallijsprinta čempionāta otrā posma "Ērgļi 2009" rīkošanai uz saviem ceļiem, saskata tajā lielisku novada popularizēšanas un viesu piesaistīšanas iespēju, – uzsver sacensību rīkotājs Pēteris Leitāns un turpina: – Rallijsprints Ērgļu novadā risināsies pirmo reizi, tāpēc tas būs kā jauns izaicinājums vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem.
Distances kopējais garums ir 156,15 km, no kuriem 50,55 km būs jāveic ātrumposma režīmā. Pirmais, 5,85 km garais, ātrumposms "Piparupīte" jau kādu kilometru no starta pārbaudīs dalībnieku meistarību ar metošu tramplīnu. Šis skatupunkts ir labi pārredzams, piekļūšana – no starta puses. Interesantas līkumu kaskādes vērojamas "Piparupītes" finiša daļā. Otrais posms, kas ir 4,40 km garš, izceļas ar daudziem līkumiem un ievērojamu reljefa maiņu, tāpēc tam dots nosaukums "Itālija", asociējot ar šo kalnaino zemi. Interesantākās vietas atrodamas vidusdaļā, bet, tā kā nav piebraucamo ceļu, piekļūšana iespējama, iebraucot trasē pirms tās slēgšanas.
Rallijsprinta garākais ātrumposms būs "Sumulda". 6,60 km garā ātrumposma interesantākā vieta ir netālu no finiša, kur sportistus sagaida ass kreisais līkums tramplīnā. Jau šobrīd var prognozēt, ka sacīkstes būs ļoti ātras, pat neraugoties uz ielas radžu izmantošanu, jo lielāko daļu trases klāj sniegs, nevis ledus, kā tas bija rallijsprintā "Sarma 2009".
Autore: AGRITA NUSBAUMA